+420 775 654 699
Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Company profile

Company profile

Our company was established five years ago and has been one of the top companies specialized in projection, realization and service of LED technologies since then. We are working with the newest lighting technologies and every technology which broadcast light for homes, industrial buildings and towns. We cover three main areas:

 1. Business activities

 2. Industrial and commercial projects

 3. Municipalities and towns projects

In business activities:

 • Retail

 • Wholesale

 • Internet sale(e-shop)

In industrial and commercial domain:

 • Projection and engineering

 • Design and realization of the LED lighting

 • After warranty LED service

 • Optimizing of the electrical power usage

In municipalities and towns:

 • Contract preparation and realization of the LED public lighting

 • Administration and maintenance of the public lighting

 • Optimizing of the electrical power usage for municipalities and towns

 • Service

Our main goal is to save money to our clients. We listen in our clients’ needs and demands. Our approach is a very personal to each project and we always want to build a long term relationship. We want to understand your needs and create the custom made solution just for you.

You could describe us as loyal, honest, hard working innovators with unique approach.

 

Contact and technical support:

At LEDeye, providing the highest level of customer satisfaction is Priority 1. Our mandate is to answer each and every call as quickly and effectively as possible, and to answer all e-mail requests within one business day.

CZECH REPUBLIC Office hours:

Monday to Friday,
8 AM to 6 PM, Central European Time

Kristian Mares 
Development Manager
M: +420 604 170 422
Email: kristian.mares@ledeye.cz
www.ledeye.cz

ElektroRadce.cz s.r.o.
Company adress
Staré Hradiště 527
Staré Hradiště 533 52
Czech Republic

 

 

 

 

 

 
 

Co je to LED ?

LED OSVĚTLENÍ je zdroj světla LED z anglického názvu Light Emitting Diode v překladu -světlo emitující dioda. Tato technologie se vyznačuje nejnižšími energetickými náklady, dlouhou životností a širokou škálou výběru. Za posledních pár let zaznamenala LED technologie obrovský technický pokrok. Možná proto, ale i díky dostupnějším cenám, pomalu ale jistě LED ŽÁROVKY společně s LED PÁSKY nahrazují klasické žárovky.

O nás

Společnost ElektroRádce.cz se sídlem v Pardubicích je obchodní společností poskytující komplexní, kvalitní, a přesto dostupné služby v oblasti elektro. Společnost se zaměřuje především na projekci, prodej a pozáruční servis LED svítidel. Hlavní cíl společnosti spočívá v úspoře Vašich peněz, ekonomickému přístupu k Vámi spravovaným budovám, elektrosítím a dalším zařízením. Naše firma je na trhu od samého počátku užívání LED zdrojů běžnými uživateli. Hlavní náplní firmy je práce s revolučními produkty v oblasti světelné techniky a technologiemi, které souvisejí s přenosem světla v domácnostech, firmách, obcích a městech.

V oblasti obchodní činnosti i v oblasti servisu, montáže a projekce používáme produkty značky LEDeye, které se řadí mezi nejmodernější výrobky v oblasti LED technologií.

Kde nás najdete

 
Copyright © 2014 - Developed by Aria-studio.cz